przecinarka taśmowa do metalu

Przecinarki taśmowe odgrywają bardzo ważną rolę w każdym zakładzie ślusarskim, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzony i niezawodny sprzęt. Producenci oferują bardzo wiele funkcjonalnych i prostych w obsłudze przecinarek, dlatego też osoby początkujące mają duży problem z wyborem najlepszego urządzenia.

O czym należy pamiętać?

Oryginalna przecinarka taśmowa do metalu spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy zostanie umiejętnie dobrana do profilu danego przedsiębiorstwa. Producenci oferują bardzo wiele urządzeń, które różnią się między sobą przeznaczeniem. Jeżeli interesuje nas maszyna, która wykorzystywana będzie przede wszystkim do cięcia małych elementów, to nie trzeba zwracać tak dużej uwagi zarówno na wysokość, jak i również na szerokość cięcia. Pamiętać należy jedynie o dopasowaniu odpowiedniej szerokości taśmy tnącej.

Nowoczesne przecinarki taśmowe doskonale nadają się nie tylko do cięcia stali, aluminium i stali nierdzewnej. Wiele maszyn bez problemu można wykorzystać do szybkiego i precyzyjnego cięcia tworzyw sztucznych. Identycznie wygląda także sytuacja jeżeli chodzi o materiały specjalnego przeznaczenia.

Najważniejsze parametry dobrego sprzętu

Jak wspomniano powyżej jednym z najważniejszych parametrów przecinarek taśmowych jest oczywiście wysokość i szerokość cięcia. Przeglądając przecinarki dostępne w sklepie warto zwrócić uwagę także na mniej znaczące detale. Godne uwagi są maszyny wyposażone w skrętne ramię. Dobry sprzęt powinien posiadać również wskaźnik napięcia taśmy.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną rolę odgrywają także koła zamachowe. Najlepszym wyborem są modele wykonane z niezawodnego żeliwa. Jest to bardzo ciężki materiał, który zapewnia nie tylko stabilność, ale również spokojny bieg taśmy tnącej. W przypadku dużych gabarytów kół zadbać należy dodatkowo o odpowiednią moc silnika.

Jeżeli przecinarka taśmowa do metalu narażona będzie na codzienną i intensywną eksploatację, to najbezpieczniejszym wyjściem jest zakup maszyny o większej mocy. Oryginalne silniki od renomowanych producentów są bardziej wytrzymałe, a co najważniejsze wyróżniają się także dłuższą żywotnością. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na warunki serwisowania, czy też na gwarancję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here