kołdry jedwabne

Sen pozwala się zregenerować nie tylko mózgowi, ale także ciału. Co ciekawe, udokumentowany jest także jego wpływ na urodę. W jaki sposób urządzić sypialnię, by jeszcze skuteczniej zadbać o skórę i włosy podczas nocnego wypoczynku?

Jak jedwab działa na skórę?

Po dobrej drzemce lub całonocnym wypoczynku pod tradycyjną kołdrą, na przykład w bawełnianej pościeli, na skórze widać charakterystyczne odgniecenia, które czasem trzymają się nawet kilka godzin. Im więcej mamy lat, tym z większym trudem znikają. Dzieje się tak dlatego, że kołdry i pościele są na tyle twarde i nieelastyczne, że zginają nam skórę.

Zupełnie inaczej jest w przypadku kołdry jedwabnej. To najdelikatniejszy materiał, jaki tylko możemy sobie wyobrazić dla naszej skóry. Po nocy pod kołdrą z jedwabiu nie ma mowy o żadnych odgnieceniach. Warto zainwestować w jedwab, ponieważ takie nocne zmarszczki utworzone podczas spania potrafią się z czasem utrwalać. Już dziś warto więc zadbać o ten aspekt.

Kołdry jedwabne a włosy

Masz puszące się, zniszczone i elektryzujące się włosy? Lubisz na noc okryć się kołdrą aż na głowę? Koniecznie musisz kupić kołdrę z jedwabiu. Dzięki niej włosy będą rano miękkie i lśniące, a do tego nie będą się plątać i elektryzować. Najlepiej do kompletu zakupić także poszewkę z tego samego materiału.

Należy jedynie zwrócić uwagę na to, czy faktycznie mamy do czynienia z prawdziwym jedwabiem, ponieważ na rynku można się spotkać z podróbkami. Jak najlepiej rozeznać, czy produkt faktycznie jest wykonany z przędzy jedwabnej? Oczywiście po dotyku. Jedwab jest miękki jak piórko i niezwykle delikatny. Najlepiej jeśli mamy porównanie od razu obu tkanin. Oczywiście da się różnicę rozpoznać także w cenie.

Najlepszy wybór dla alergików

Alergie skórne czy też wziewne również nie sprzyjają ani dobremu samopoczuciu, ani urodzie. Z tego względu jeśli nie chcesz, by uczulenie na roztocze czy grzyby odcisnęło piętno na twoim wyglądzie, postaw na jedwab.

Przędza jedwabnika ma właściwości, dzięki którym ani kurz, ani pleśń nie mają dobrych warunków do rozwoju. Dowodzą tego liczne testy i badania naukowe, więc jedwab to inwestycja nie tylko w zdrowie, ale także w dobry wygląd o poranku. Koniec z opuchniętymi z powodu alergenów oczami po przebudzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here