Zegarek sportowy
fot. Pixabay.com

Coraz więcej osób, które uprawiają jakąkolwiek aktywność fizyczną, sięga po sportowe zegarki. Chcą znać dystanse, jakie przejadą na rowerze, tempo, w jakim biegną, sprawdzić, czy prawidłowo pracuje ich serce podczas wysiłku fizycznego i utrzymuje tętno na właściwym poziomie. Jakie więc funkcje mają sportowe zegarki i jakich informacji nam dostarczają?

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/zegarek-sportowy-jakie-ma-funkcje/

Zegarek sportowy – dlaczego jest nam potrzebny?

Jeśli zaczynamy uprawiać jakiś sport, na początku idzie nam to z pewną dozą trudności. Kiedy jednak z czasem zaczynamy zauważać, że pod wpływem aktywności sportowej rośnie nasza wydajność i wydolność, poprawia się kondycja i samopoczucie, a sylwetka przybiera coraz lepszy wygląd, chcemy podnosić poprzeczkę i dawać z siebie więcej. Oczekujemy od samych siebie, że będziemy pokonywać własne bariery.

Zegarek sportowy pomaga nam sprawdzić, gdzie te bariery są i ile wysiłku musimy włożyć w to, aby je pokonać. Dzięki informacjom, jakie zegarek nam przekazuje i dla nas zbiera, możemy rozłożyć trening na czynniki pierwsze i w ten sposób dowiedzieć się, jakie elementy treningu wymagają od nas poprawy i większej intensywności czy też większego zaangażowania. Inwestycja w zegarek sportowy jest więc inwestycją w samego siebie. Warto więc jej dokonać, aby pokonywać samego siebie i swoje własne ograniczenia, ale przede wszystkim robiąc to mądrze i z głową.

Zegarek sportowy i jego najważniejsze funkcje

Zegarki sportowe mają wbudowane różnego rodzaju funkcje, które dokładnie śledzą przebieg naszego treningu, rejestrują go, zamieniają na konkretne dane i pomagają przeprowadzić właściwą analizę. To nam pozwala robić postępy i uzyskiwać coraz lepsze efekty. Oto najważniejsze funkcje, jakie znajdziemy w sportowych zegarkach:

  • pomiar tętna – pozwala monitorować pracę serca podczas treningu. Przekłada się to na zdrowe uprawianie sportu, które bierze pod uwagę również ogólną kondycję organizmu i nie prowadzi do nadmiernego przeforsowania się czy też wyczerpania.
  • GPS – pomaga wyznaczyć trasę, jaką pokonaliśmy podczas aktywności fizycznej, jak bieganie, nordic walking czy jazda rowerem. Dobry zegarek sportowy to zegarek wyposażony w system GPS.
  • trener osobisty – tak, niektóre zegarki oferują taką funkcję. To motywator do tego, aby wstać z kanapy i wyjść na trening. Poza tym potrafi również udzielać wskazówek na temat tego, jak ten trening powinien wyglądać.

Zobacz też: http://nieoficjalnie.pl/jak-wybrac-zegarek-do-biegania-jesli-jestes-poczatkujacym-biegaczem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here