Nowy używany komputer

Zastanawiasz się nad kupnem nowego komputera? A może stary laptop nawalił i nie chce już dobrze działać albo co gorsza w ogóle nie daje się go włączyć? Naprawa w takiej sytuacji może być bardzo droga i lepszym rozwiązaniem mogą się okazać laptopy używane. Ich zakup nie wiąże się z dużym ryzykiem, a można w fantastycznej cenie ustrzelić naprawdę doskonały egzemplarz, którzy posłuży Ci świetnie jeszcze przez dobrych kilka lat. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy zarówno w przypadku drogich napraw, jak i jest świetną alternatywą dla zakupu drogiego sprzętu prosto ze sklepu.

Skąd pochodzą używane komputery?

Ich pochodzenie w dobrych punktach jest sprawdzane i pochodzą one przede wszystkim z leasingu. Oznacza to, że były użytkowane wyłącznie przez krótki okres czasu, regularnie serwisowane i przeważnie używane wyłącznie do celów firmowych. Takie używane laptopy są praktycznie jak nowe, a ich cena potrafi być nawet kilkukrotnie niższa niż tego samego modelu w sklepie. Zwykle mają też od razu zainstalowany legalną wersję systemu Windows, którą można bez problemu zaktualizować do najnowszej wersji, a także inne przydatne oprogramowanie.

Kolejną kwestią, której warto poświęcić chwilę jest fakt, że na laptopy używane pochodzące z leasingu jest zazwyczaj udzielana gwarancja. Zazwyczaj można liczyć co najmniej na czternastodniową gwarancję rozruchową, ale w przypadku profesjonalnych punktów sprzedaży jest to pół roku, a nawet cały rok! Dzięki temu nawet jeżeli coś nie będzie działało tak jak trzeba, co zdarza się niezmiernie rzadko, to można liczyć na naprawę lub wymianę sprzętu na taki sam, ale stuprocentowo sprawny model.

Dlaczego to się tak bardzo opłaca?

Ceny, w jakich sprzedawane są dobre i sprawne używane laptopy, wynikają wprost ze zjawiska skali. Polega ono na tym, że przedsiębiorstwa pozbywają się przeważnie bardzo wielu komputerów na raz, a skupuje je pojedyncza firma, która je dalej odsprzedaje. Dzięki temu może konkurować cenami z niewielkimi punktami sprzedaży i z prywatnymi osobami, które sprzedają swoje stare laptopy na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych.

Kupując laptopy używane należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności. Sprzedawcę powinieneś najpierw dokładnie sprawdzić i upewnić się, że dysponuje on komputerami pochodzącymi z legalnej dystrybucji oraz że laptopy faktycznie pochodzą z leasingu. Jeżeli kupujesz w sporym sklepie internetowym albo w istniejącym oficjalnie punkcie stacjonarnym z przyzwoitą siedzibą, możesz się nie martwić i spokojnie dokonać zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here