Skoki tandemowe- nowoczesna forma imprezy urodzinowej

Prezenty urodzinowe bywają różne. Jedne zaliczają się do zupełnie nietrafionych i całkowicie pozbawionych gustu, drugie do tych praktycznych, ale odrobinę nudnych, a jeszcze inne do odlotowych i całkowicie ekstrawaganckich. Skoki tandemowe zaliczają się absolutnie do grona tych ostatnich i są dość nieszablonowym uczczeniem rocznicy narodzin.

Dlaczego członkowie rodziny robią najbliższym tak niespotykane prezenty?

Zapewne, dlatego że chcą, by ich krewni zaznali w życiu adrenaliny i zobaczyli świat z nieco innej perspektywy. Skoków w tandemie nie da się porównać do niczego innego. Ten wiatr we włosach i uczucie całkowitej wolności między innymi od grawitacji sprawia jubilatowi mnóstwo przyjemności. Poza tym podarki typu biżuteria czy eleganckie perfumy szybko się zużywają i są dość trywialne. Co innego wspomnienia podczas skoków tandemowych ze spadochronem. One tak szybko nie płowieją i nie da się ich wyrzucić z pamięci. Mało tego, kto raz ich zaznał, ma ochotę je powtórzyć.

Na czym polega wyjątkowość skoków tandemowych?

Po pierwsze na tym, że odbywa się je w parach. Obecność doświadczonego pilota i jego spokój wewnętrzny dodaje pewności siebie nawet najbardziej wystraszonym jubilatom. Po drugie, do skoków tandemowych można przystąpić bez żadnego merytorycznego przygotowania. Wystarczy odbyć z instruktorem krótki kurs naziemny, by móc ruszyć na podbój przestworzy. Ponadto można ubiegać się o film bądź zdjęcia z wykonanego skoku. Większość szkółek spadochroniarskich świadczy tego typu usługę. Przy czym nie wlicza się ona w cenę skoku i trzeba za nią oddzielnie zapłacić.

Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?

Skoki tandemowe ze spadochronem z pewnością nie należą do najtańszej formy rekreacji. Za pojedynczy skok trzeba zapłacić około 700 złotych. Przy czym ostateczny koszt zależy od wybranej placówki i miasta, w którym się ona znajduje. Widełki cenowe zamykają się w kwocie 800 zł. Jednak cóż to jest w obliczu spełnionych marzeń i urodzin niemal w bajkowej scenerii. Skoki tandemowe mogą oczywiście odbywać się w większym gremium, ale do tego potrzebne jest większa ilość instruktorów. Bez nich żaden ośrodek spadochroniarstwa nie zezwoli na skok choćby jednego uczestnika imprezy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here