spedytor

Kiedykolwiek myślałeś nad pracą jako spedytor? Kiedy myślimy o podjęciu nowej pracy, bardzo często naszą główną uwagę przyciągają zarobki. Dzisiaj, przygotowaliśmy dla Ciebie wszystkie najistotniejsze informacje, które mogą wybrać ci w wyborze odpowiedniej ścieżki zawodowej na całe życie. Ile jest w stanie zrobić spedytor? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-spedytor/ 

Co ma wpływ na wynagrodzenie spedytora?

Na wysokość wynagrodzenia osoby pracującej na takim stanowisku wpływ ma przede wszystkim staż pracy. Bardzo często wynagrodzenie osoby, która dopiero zaczyna pracę w takim zawodzie stanowi bardzo małą część pensji bardziej doświadczonego kolegi po fachu. Na wysokość wynagrodzenia wpływ ma również wielkość firmy. Małe biznesy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie dużych zagranicznych korporacji. Te większe firmy zazwyczaj oferują też bogatszy pakiet świadczeń pozapłacowych. Na wysokość wynagrodzenia wpływ ma również lokalizacja firmy. Dwie bardzo podobne firmy mogą oferować zupełnie odbiegające od siebie wynagrodzenie, a głównym czynnikiem tego jest odległość, w która je dzieli.

Jak prezentują się zarobki spedytora?

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej jako spedytor wynosi 5500 zł. Jest o 800 zł więcej niż przeciętne wynagrodzenie w Polsce. Na umowie o pracę spedytor jest w stanie zarobić 3966 zł netto. Pracując na umowie zlecenie może on zdobywać wynagrodzenie w wysokości 4155 zł netto. Jeżeli spedytor zatrudniony jest na umowie o dzieło jego wynagrodzenie będzie wynosiło 4752 zł netto, spedytor pracujący na zasadach umowy B2B jest w stanie zarobić 4559 zł netto.

Zarobki spedytora międzynarodowego

Spedytor międzynarodowy jest w stanie zarobić więcej od tego, który pracuje na terenie kraju. Podzieliliśmy sobie zarobki względem młodszego i starszego specjalisty.

Młodszy specjalista zarabia miesięcznie 4000 zł brutto. Co drugi spedytor międzynarodowy otrzymuje pensję znajdującą się w wysokości od 3260 zł do 4810 zł. 25% najgorzej w nagradzanych spedytorów międzynarodowych zarabia kwoty mniejsze, niż 3260 zł brutto. Na zarobki większe, niż 4810 zł brutto może liczyć grupa 25% najlepiej zarabiających spedytorów międzynarodowych.

Starszy specjalista miesięcznie jest w stanie zarobić 5730 zł brutto. Co drugi spedytor międzynarodowy jako starszy specjalista jest w stanie zarobić od 4640 zł do 7570 zł. 25% najgorzej wynagradzany spedytorów międzynarodowych pracujących jako starszy specjalista zarabiała kwoty mniejsze, niż 4640 zł brutto. Na zarobki większe, niż 7570 zł brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych spedytorów międzynarodowych w naszym kraju.

Zobacz też: http://tuts.pl/jak-wyglada-praca-rzeznika-wymagania-i-obowiazki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here