Wchodząc do sklepu z trafiką i akcesoriami do palenia tytoniu, zawsze możemy spotkać się z dużą ofertą takich akcesoriów jak bonga do palenia. Trzeba przyznać, że wyglądają one naprawdę ładnie, ponieważ dzięki możliwości zastosowania wyjątkowych kolorów i dowolnego ukształtowania, przybierają one naprawdę wspaniałe kształty. Osoba, która jednak ma pierwszy raz do czynienia z takimi akcesoriami jak bongo szklane, może mieć problem z dopasowaniem asortymentu do swoich wymagań.

Odpowiedzmy więc sobie na kilka prostych pytań, do których należą m.in.: jak wybrać bongo, jakie są dostępne materiały na rynku, czy rozmiar ma znaczenie i gdzie kupić najlepsze bongo szklane, by być usatysfakcjonowanym klientem.

Szkło, akryl, drewno, ceramika – co wybrać

Do najciekawszych materiałów z pewnością należy drewno, ponieważ bongo zazwyczaj wykorzystywane jest przez osoby, które uwielbiają kontakt z naturą, a tutaj mają dosłownie połączenie wszystkich żywiołów. Jest dym, susz, drewno, woda i ogień – można nawet powiedzieć sobie, że jest to doskonały sposób, by wczuć się w ten rytualny klimat. Niestety, trzeba powiedzieć sobie otwarcie, że drewno słabo znosi tego typu wykorzystywanie i jeśli nie będzie ono pielęgnowane z największą dbałością, to prawdopodobnie szybko się zniszczy.

Ceramika w dotyku jest podobna do takich produktów jak bongo szklane, jednak trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że dużym utrudnieniem będzie brać przejrzystości dla osób początkujących. Jest to również niezwykle drogi materiał, więc produkty wykorzystujące tego typu technikę produkcji, będą bardziej kolekcjonerskie, niż użytkowe.

Szklane bongo dla miłośników paleniaPrzejdźmy może do akrylu, który już mocno przypomina bongo szklane i często na pierwszy rzut oka może być pomylony z nim – wszystko się oczywiście rozstrzyga w momencie dotknięcia produktu, gdyż od razu czuć, że jest to materiał podobny do plastiku. Dzięki temu, że jest przezroczysty, lekki i stosunkowo niedrogi, jest świetnym wyborem dla początkujących osób. Akryl nie jest jednak kruchy, więc nie trzeba tak na niego uważać, jak na modele ceramiczne lub szklane.

Na sam koniec zostawiliśmy sobie najpopularniejszy materiał, który wybierany jest zarówno przez osoby rozpoczynające swoją przygodę z danym asortymentem, jak i bardziej zaawansowanych palaczy, którzy mają już kilkuletni staż. Otóż bongo szklane jest z pewnością najczęściej kupowanym produktem, ze względu na swoją wytrzymałość, przezroczystość, łatwość obsługi i niezawodność. Niestety, trzeba uważać, by nie zbić swojego sprzętu, gdyż groźne są nawet sytuacje, w których się one przewrócą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here