Wiatrówki krótkie: najpopularniejsze typy

0
2729

Broń, która kiedyś była używana przez ludzi do zdobywania pożywienia, w większości straciła tę funkcję, ale jednocześnie jest poszukiwana. Powodem tego jest moda na zdrowy styl życia, który obejmuje wysokiej, jakości zajęcia rekreacyjne i akcesoria, z których prawdziwi mężczyźni mogą być dumni.

Jednak przy zakupie broni palnej należy pamiętać, że konieczne jest otrzymanie specjalnego zezwolenia. Nie trzeba jednak zrezygnować z marzenia o zakupie broni do polowania lub strzelania. Wiatrówki krótkie nie wymagają specjalnego zezwolenia tylko rozsądnego używania.

Wiatrówki krótkie: najpopularniejsze typy

Doświadczeni strzelcy bez wątpienia zdecydowaliby się na wybór pneumatyki najbardziej odpowiedniego dla nich typu. Początkującym można również doradzić, aby słuchali porad specjalistów i dokonywali wyboru, biorąc pod uwagę nie tylko cechy techniczne produktów, ale także odpowiedni model do osobistych preferencji. Warto poszukać pistoletów pneumatycznych odpowiedniego typu, wagi, wzoru, możliwości.

W sklepie z militariami można nabyć na przykład:

 • Wiatrówka – pistolet Beretta doskonała replika pistoletu włoskiego producenta
 • Wiatrówka Norica – replika pistoletu Taurus 24/7
 • Wiatrówka – pistolet RazorGun Maverick – pistolet dla początkujących strzelców
 • Wiatrówka – pistolet Walther do treningu strzeleckiego
 • Wiatrówka – pistolet Beretta umożliwiający trening strzelecki
 • Wiatrówka – pistolet COLT -ciężka replika wojskowego Colta 1911
 • Wiatrówka – pistolet Sig Sauer – klasyczny pistolet w ciekawej odsłonie
 • Wiatrówka – rewolwer COLT PYTHON – wierna replika rewolweru Magnum
 • Wiatrówka – solidny pistolet sprężynowy Browning
 • Wiatrówka – pistolet COLT GOVERNMENT 1911 – ciekawa replika Colta 1911 w wersji na śrut
 • Wiatrówka – pistolet UMAREX CP-SPORT – pistolet do treningu strzeleckiego w kamuflażu
 • Wiatrówka – pistolet WALTHER P-38 – ekskluzywna replika legendarnego pistoletu

Wiatrówki: cechy pracy i projektowania

Powszechnie wiadomo, że większość mężczyzn kocha broń. Najbardziej akceptowalną opcją dla większości jest wiatrówka krótka, pistolet pneumatyczny. Taka broń praktycznie nie różni się wyglądem od broni palnej. Wygląda solidnie, a ponadto jest praktycznie bezpieczna zarówno dla właściciela, jak i dla innych.

Pistolet pneumatyczny reprezentowany jest przez wiele modeli i producentów. Różnią się początkową prędkością pocisku i innymi parametrami technicznymi. Ceny wiatrówek krótkich mogą być różne, począwszy od opcji nisko budżetowych po drogie i ekskluzywne modele. W zależności od rodzaju wyzwalacza i systemu przeładowania bronią pneumatyczną może być:

 • Sprężynowy tłok. W takim pistolecie powietrze jest ściskane przez sprężynę, która przylega do tłoka. Pocisk jest popychany w momencie strzału. Taka broń posiada prosty i niezawodny projekt mechanizmu, który jest jego najlepszym wskaźnikiem w działaniu. Pistolet jest tani w utrzymaniu, więc wielu strzelców woli kupić tę konkretną pneumatykę.
 • Pistolet gazowy. Dwutlenek węgla w stanie gazowym jest wykorzystywany w działaniu tego typu broni. Wiatrówki mogą mieć wymienny cylinder lub wbudowany zbiornik, który należy okresowo uzupełniać. W zależności od objętości cylindra i modelu pistoletu, strzelec może wykonać 40-80 strzałów. Jest to najmocniejszy pistolet pneumatyczny, który ma znaczną szybkostrzelność, prawie bez odrzutu, możliwość użycia celownika optycznego i odporność na zimno.
 • Kompresja. W takim pistolecie przewidziana jest specjalna komora akumulacyjna, do której powietrze jest pompowane przez pompę ręczną. W momencie strzału gaz jest uwalniany i popycha pocisk. Broń jest cicha w działaniu, dokładna, nie daje odrzutu, pozwala na użycie elementu optycznego, może pozostać w stanie naładowanym przez długi czas.
 • Pneumatyczne pistolety. W tych modelach wykonuje się strzał kosztem energii sprężonego powietrza, które jest dostarczane z cylindra pod ciśnieniem. Takie wiatrówki często wykorzystywane są do rozrywki i aktywnego wypoczynku.
 • Pistolety pneumatyczne z pociskami pneumatycznymi. Zgodnie z zasadą działania są podobne do broni palnej. Podczas strzelania używa się specjalnych wkładów wielokrotnego użytku, które są napełniane sprężonym gazem.

W jakim celu kupowane są wiatrówki krótkie?

Sprzedaż wiatrówek krótkich jest obecnie wysoka, a popularność tego typu broni stale rośnie. Często preferuje się kupowanie ich w celach rozrywkowych i strzelania do celu, a w niektórych przypadkach taka broń jest używana, jako środek samoobrony. Jednak w takich sytuacjach pneumatyka ma wpływ psychologiczny na atakującego, a nie fizyczny.

Pistolet pneumatyczny Norica – wiatrówka krótka

 • Pistolet pneumatyczny NAC 1701 replika 4,5 mm Taurus 24/7 utrzymuje ducha repliki na maksymalnym poziomie, ma polimerową ramę z solidnym metalowym szkieletem odlewanym pod ciśnieniem. Wbudowana szyna umożliwia mocowanie akcesoriów taktycznych, takich jak laser lub latarka, kompatybilnych z uchwytami Picatin.Ten pistolet jest wyposażony w nowoczesny, ergonomiczny uchwyt, zapewniając, większą dokładność nawet dla niedoświadczonego strzelca. Aby jeszcze bardziej wzmocnić uchwyt, zastosowano rowki i teksturowaną prążkowaną gumę.
 • Pistolet pneumatyczny NAC 1702 replika 4,5 mm Sig Sauer 2022. Stworzona z wielką dbałością o szczegóły, ta ciężka replika jest wyposażona w metalowy szkielet i wbudowaną szynę do akcesoriów taktycznych. Spust można zablokować jak w oryginale za pomocą przesuwnej dźwigni znajdującej się w kciuku. Uchwyt w miejscu, w którym znajduje się dłoń, ma teksturę antypoślizgową. Pistolet strzela 4,5 mm BB. Zasilany na 12 g kapsułek, CO2 umieszczonych w magazynie 21 BB.
 • Pistolet pneumatyczny NAC 1703 4,5 mm, replika S & W MP40. Seria M&P została pierwotnie stworzona, jako broń dla wojska i policji ze względu na trwałość i wygodę. Wiatrówka zaprojektowana z wielką dbałością o szczegóły i doskonałą ergonomią, zbudowany na wytrzymałej ramie polimerowej. Zintegrowana szyna jest gotowa na wybrane akcesoria taktyczne. Pistolet strzela 4,5 mm BB. Zasilany na 12 g kapsułek, CO2 umieszczonych w magazynie 19 BB.

Wiatrówki krótkie, pistolety pneumatyczne na polowania: główne zalety

Pneumatyka jest jednym z rodzajów małych broni, w których pocisk wylatuje z lufy pod działaniem gazu pod ciśnieniem. Nowoczesne wiatrówki przeznaczone są do polowania na małe zwierzęta (króliki, wiewiórki, kuny) i drób, a także do strzelania rekreacyjnego (paintball) i sportowego. Moc, co do zasady, jest niewielka: energia wylotowa polowań pneumatycznych wynosi 25 J. A rozrywka i sport to 7,5 J. Ponadto broń pneumatyczna, w porównaniu z innymi typami, charakteryzuje się niższą ceną w sklepach.

Inne zalety pneumatyki:

 • Niski poziom szumów, co jest niezwykle ważne podczas polowania
 • Wysoka dokładność i doskonała dokładność strzałów
 • Prawie całkowity brak powrotu
 • Kompaktowy rozmiar i wyjątkowo niska waga
 • Koszt jednego strzału z pneumatyki jest znacznie niższy niż z klasycznej broni palnej
 • Szeroka gama wiatrówek, dzięki czemu można kupić model pożądanej modyfikacji

Po zakupie pistoletu lub rewolweru każdy będzie w stanie ćwiczyć i stale doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

Źródło: http://podbierak.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here