zawiesie linowe

Zawiesia łańcuchowe zdobywają coraz większą popularność w wymagającej branży transportowej, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem. Uniwersalne zawiesia mają bardzo wiele zalet i od wielu lat są najlepszą alternatywą dla zawiesi linowych.

Jak wybrać najlepsze zawiesia łańcuchowe?

Aby wybrać wysokiej jakości zawiesie łańcuchowe należy zwrócić uwagę na kluczowe parametry. Bardzo ważną rolę odgrywa między innymi nośność, czyli dopuszczalne obciążenie robocze. W dużym skrócie mówiąc to właśnie DOR decyduje o tym, jak ciężki ładunek będzie można bezpiecznie transportować.

Warto zwrócić uwagę także na liczbę cięgien i ich długość. Jak powszechnie wiadomo zbyt krótkie zawiesie łańcuchowe może niestety znacząco zmniejszyć stabilność podwieszonego ładunku. Jeżeli chodzi o zbyt długie cięgna, to mogą one z kolei spowodować dodatkowe obciążenie łańcucha.

Kolejnym ważnym punktem jest element mocujący. Większość firm transportowych wybiera haki zabezpieczające, ale nie jest to oczywiście jedyne rozwiązanie. Przy wielu ładunkach zdecydowanie lepszym wyborem są pętle i szekle. Ciekawą propozycją są specjalne haki skracające, dzięki którym można dostosować długość łańcucha do swoich indywidualnych potrzeb.

Haki skracające – co warto wiedzieć?

Zawiesie łańcuchowe jako jedno z niewielu zawiesi dźwigowych ma możliwość zastosowania haków skracających. W dużej mierze to właśnie dzięki temu elementowi można dopasować długość łańcucha bezpośrednio do transportowanego ładunku.

Haki skracające bez problemu można montować praktycznie do każdego zawiesia łańcuchowego. Haki montowane są oczywiście za pomocą specjalnej złączki bezpośrednio przy ogniwie głównym. Dużym atutem opisywanego rozwiązania jest to, że można regulować całą długość cięgna. Haki skracające najczęściej wykorzystywane są do wypoziomowania nieforemnych i niesymetrycznych ładunków.

Zawiesia łańcuchowe może zostać pokryte dodatkową warstwą ochronną, która skutecznie zabezpiecza nie tylko przed korozją. Jeżeli chodzi o same okucia, to zazwyczaj pomalowane są one farbami proszkowymi. W ten sposób znacząco zwiększą się odporność na ścieranie. Specjalna powłoka ochronna idealnie sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy zawiesia wykorzystywane są w wilgotnych miejscach.

Zawiesie łańcuchowe dostępne są w ofercie Cecho

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here