Każdy chce mieć uśmiech jak gwiazd filmowa! Piękne, śnieżnobiałe zęby podnoszą atrakcyjność i poprawiają samoocenę oraz samopoczucie. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób stosuje kuracje wybielające.

Zęby można wybielać zarówno w gabinetach dentystycznych jak również w zaciszu domowym. Pomagają w tym setki produktów dostępnych w aptekach, drogeriach i wyspecjalizowanych sklepach z artykułami do pielęgnacji jamy ustnej. Coraz częściej pojawia się pytanie: Jaki produkt wybrać?

Paski wybielające do zębów i nakładki na zęby to jedne z najbardziej dostępnych i popularnych produktów. Ale czy jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich? Oto kilka ważnych informacji, które warto znać przed kupnem tego produktu.

Szybkość i skuteczność wybielania

To dla wielu podstawowy parametr oceny preparatu wybielającego i w tej kategorii paski wypadają bardzo dobrze. Pierwsze efekty widoczne są najczęściej już po trzech dniach od rozpoczęcia kuracji. Zadowalający efekt wybielenia pojawia się w przeciągu tygodnia, a kolejne aplikacje powodują  jego pogłębienie. Oczywiście szybkość działania pasków zależy w dużej mierze od stopnia przebarwienia zębów w momencie rozpoczynania kuracji.

Uzyskany efekt utrzymuje się przez stosunkowo długi okres, czy od 6 do 12 miesięcy. Ta duża rozpiętość zależy przede wszystkim od nawyków żywieniowych i zwyczajów higienicznych. Ograniczenie spożycia pokarmów i napojów plamiących zęby pozwala dłużej cieszyć się białym uśmiechem. Okres ten może być dodatkowo wydłużony przez stosowanie past wybielających, płynów do płukania ust oraz nici dentystycznych, czyli zalecane codzienne zabiegi higieniczne.

Łatwość użycia

W tej kategorii również trudno się do czegokolwiek przyczepić. Stosowanie pasków ogranicza się do ich przyklejenia do powierzchni górnego i dolnego łuku zębowego. Nowoczesne paski do wybielania zębów są wykonane w taki sposób, że nie utrudniają mówienia lub picia. Oznacza to, że ich stosowanie nie ogranicza w sposób istotny codziennego komfortu. Duża zaletą jest fakt, że kuracja jest bezbolesna.

Jednak pewną niedogodnością może okazać się długość kuracji wybielającej. Standardowo trwa ona około dwóch tygodni, co dla wielu osób może być czasem stosunkowo długim.

Koszt kuracji wybielającej

To pierwszy minus stosowania pasków wybielających. Wprawdzie kuracja nie należy do najdroższych, ale na rynku możliwe jest znalezienie równie skutecznych produktów w niższej cenie.

Dobrym pomysłem jest korzystanie z zakupów w Internecie. Ceny pasków wybielających w sklepach internetowych są czeto o kilkanaście procent niższe niż w sklepach stacjonarnych.

Czy zatem warto stosować paski wybielające?

Przy wyborze preparatów wybielających należy kierować się przede wszystkim osobistymi preferencjami. Czy warto sięgnąć po paski? Na pewno są one jednym z ciekawszych produktów pozwalających na uzyskanie pięknego, białego uśmiechu. Są skuteczne i łatwo je stosować, co dla wielu osób marzących o białych zębach jest argumentem zachęcającym do ich stosowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here