W powszechnej świadomości pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Każdy kto miał bliski kontakt z tymi uroczymi czworonogami wie, że to prawda. Psy uwielbiają swoich właścicieli i są gotowe zrobić dla nich naprawdę wiele. Dlatego my również powinniśmy dbać o nasze psy najlepiej jak tylko potrafimy. Szczególną uwagę należy zwrócić na karmę, ponieważ od niej zależy w dużej mierze zdrowie, kondycja a także prawidłowy rozwój naszego psa.

Kupno karmy

W sklepach zoologicznych dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju gotowych karm dla psów, Oferta jest naprawdę szeroka i bardzo zróżnicowana, co nie ułatwia wyboru. Zakupu nie można dokonywać w sposób przypadkowy, sugerując się ładnym opakowaniem lub chwytliwą reklamą. Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt powinniśmy dokładnie przeanalizować jego skład. Dlatego należy wiedzieć co powinno się znaleźć w dobrej jakości psiej karmie.

Składniki karmy

Szukając odpowiedniej karmy dla psów należy szczególną uwagę zwrócić na jej skład. Gdy wiemy co powinno się w niej znaleźć zakup odpowiedniego produktu wcale nie będzie taki trudny. Pierwszą ważną informacją, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest kolejność w jakiej są wymienione składniki na opakowaniu. Na samej górze powinny znajdować się te, których jest najwięcej. Producent powinien również zaznaczyć w formie procentowej ilość konkretnej substancji w karmie.

Psy są zwierzętami mięsożernymi, dlatego ich dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Tylko dobrze zbilansowana karma zapewni i prawidłowy rozwój naszego czworonoga. W karmie powinno znajdować się odpowiednia ilość białka, węglowodanów, tłuszczy, minerałów oraz witamin. Dlatego najlepsze produkty w dużej mierze składają się z mięsa, natomiast tańsze to głównie bezwartościowe wypełniacze. Choć wizualnie wszystkie karmy są bardzo do siebie podobne to tak naprawdę znacznie różnią się od siebie.

Typy psiej karmy

Wybór karmy powinien być też uwarunkowany wiekiem, rasą i wielkością psa. Dieta powinna być dostosowana do potrzeb naszego czworonoga. Dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na specjalne oznaczania znajdujące się na opakowaniu dotyczące między innymi: wieku, wielkości oraz szczególnych potrzeb psa.  

Wybierając karmę nie warto kierować się jedynie jej ceną. Pamiętajmy, że to czym karmimy psa bezpośrednio przekłada się na jego zdrowie. Oszczędności tego typu są tylko pozorne, ponieważ mogą skutkować w przyszłości pojawieniem się różnego typu dolegliwości a co za tym idzie kosztownym leczeniem. Warto postawić na markowe produkty. Dobrą opinią cieszy się na przykład karma Brit  oraz karma Royal Canin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here