Od rodzaju męskiej sylwetki zależy dobór odpowiedniego stroju
fot. Pixabay.com

Jak powinien ubierać się mężczyzna, aby wyglądać dobrze? Podstawową zasadą jest strój, odpowiednio dobrany do sylwetki. Będzie on nie tylko doskonale się na niej prezentował, ale także pomoże ukryć mankamenty. Jakie więc wyróżniamy typy męskich sylwetek i jak dobrać do nich odpowiednie ubrania? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/meska-sylwetka-jak-dobrac-stroj-do-budowy-ciala/

Męska sylwetka i jej typy

Wyróżnić możemy cztery typy męskich sylwetek. Poniżej krótko jest scharakteryzujemy i opiszemy.

  • Ołówek – tak mówimy o sylwetce mężczyzn, którzy charakteryzują się wysoką i szczupłą budową ciała. Ich talia, biodra i ramiona mają w zasadzie taką samą szerokość.
  • Gruszka – ten typ męskiej sylwetki charakteryzuje się przede wszystkim wyprostowaną postawą, wysportowanymi plecami, rękami i nogami, ale pojawia się przy niej również lekko wystający brzuch. To powoduje, że powstaje dysproporcja względem ramion u panów, którzy mają taką budowę ciała.
  • Jabłko – tym określeniem opisuje się mężczyzn, którzy są niskiego wzrostu i korpulentnej budowy ciała. Ich nogi i ręce są masywne, a brzuch wystaje o wiele mocniej niż w przypadku powyżej wymienionych „gruszek”.
  • Trójkąt – ten typ sylwetki, charakteryzuje panów, którzy dużo czasu spędzają na siłowni, ćwicząc przede wszystkim górne partie ciała. Mają więc rozbudowany tors, ramiona, płaski brzuch i chude nogi. Dysproporcja między górną a dolną częścią ciała sprawia, że wyglądem faktycznie przypominają odwrócony do góry nogami trójkąt.

Strój odpowiednio dopasowany do sylwetki

Panowie, których sylwetka określana jest mianem ołówka, powinni gustować w dwurzędowych marynarkach, koszulach z rozpiętym u góry kołnierzykiem, swetrach oversize, szerokich okryciach wierzchnich. Kolory ubrań powinny w ich przypadku być jasne i stonowane. Unikać powinni natomiast krzykliwych wzorów i kolorów, obcisłych ciuchów czy też ubrań w pionowe pasy, a także spodni rurek.

Mężczyźni o typie sylwetki gruszki, powinni unikać golfów, obcisłych swetrów i koszul w kratę. Mogą natomiast pozwolić sobie koszulki z dekoltem w serek, jednorzędowe garnitury, taliowane marynarki z szerszymi klapami. W ich przypadku kolorem dominującym powinna być klasyczna czerń oraz ciemne barwy.

Typ sylwetki o kształcie jabłka decyduje o tym, że panowie, którzy się nią charakteryzują, dobrze wyglądają w ubraniach luźniejszych, ale jednocześnie niezbyt workowatych, które jeszcze bardziej optycznie poszerzą sylwetkę. Gładkie marynarki i koszule w ciemnych odcieniach to w ich przypadku strzał w dziesiątkę. W ukryciu brzucha pomogą także kamizelki.

Do „trójkątów” z kolei pasują bojówki, koszulki w drobne wzory (inne niż pasy). Materiałem dominującym powinny być wełna i bawełna. A jeśli chodzi o kolory, zdecydowanie powinny przeważać te jaśniejsze.

Zobacz też: http://nieoficjalnie.pl/jak-zaoszczedzic-na-zakupach-spozywczych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here