makler

Jak makler możesz pracować bezpośrednio w giełdzie, ale istnieje również sporo instytucji, w których możesz szukać pracy. Będą to przede wszystkim domy maklerskie, dom inwestycyjny przyczyny banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, a także Wszystkie firmy, które zajmują się doradztwem finansowym. Zawód maklera jest zajęciem niezwykle odpowiedzialnym oraz rozsądnym. Czy takie czynniki wpływają na dobre zarobki takiej osoby? Ile jest w stanie zarobić makler? Od czego zależą jego zarobki? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-makler-poznaj-zarobki-maklera/

Ile jest w stanie zarobić makler?

Pracując jako osoba na takim stanowisku, możemy liczyć na zróżnicowane zarobki. Według badań branżowych portali przeciętnie w Polsce i jako osoba na takim stanowisku jesteśmy w stanie zrobić około 3460 zł netto. Jest to mediana, która wynika z tego że połowa wszystkich polskich maklerów zarabia kwoty znajdującej się w przedziale między 3085 zł netto, a 3900 zł netto. Jeżeli wówczas jesteśmy osobami doświadczonymi, a także posiadamy na swoim koncie kilka sukcesów, nasze zarobki mogą wzrosnąć nawet do 8000 zł netto. Najlepsi maklerzy są w stanie wyciągnąć kilkanaście tysięcy każdego miesiąca. Są to jednak okupione sporą ilością wysiłku wieloletnie obserwacje na giełdzie. 

Od czego zależą zarobki maklera?

Zarobki te uzależnione są od własnych zdolności, zaangażowania, ponoszonych sukcesów oraz okresu na giełdzie. Lepiej zarobimy podczas hossy oraz kiedy zapewniamy klientom wyjątkowy zysk. Na dobre zarobki możemy liczyć również, kiedy nasze doradztwo przekona klienta. Musimy jednak pamiętać, że ostateczne decyzje dotyczące dysponowania majątkiem podejmuje klient. To on ponosi ewentualną odpowiedzialność za szkody.

Gdzie makler jest w stanie zarobić najwięcej?

Okazuje się, że różnie zarabiają maklerzy w zależności od regionu kraju. Najwięcej jest w stanie zrobić makler w województwie mazowieckim, Śląskim oraz pomorskim. Najgorzej z kolei zarobi makler pracujący w województwie kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim oraz Lubelskim. Przodujące miasta jeżeli chodzi o dobry zarobek jest to stolica, Katowice oraz Poznań.

Zobacz też: http://www.royalproperties.pl/makler-jak-wyglada-praca-na-takim-stanowisku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here