dzieci w podstawówce
fot. pexels.com

Integrowanie dzieci do życia w społeczeństwie, a tym samym do życia pośród i z innymi ludźmi to temat bardzo ważny i obszerny. Dziś poruszymy kwestię sposobów, w jaki można integrować dzieci w podstawówce. Jeśli jesteś nauczycielem lub rodzicem koniecznie się z nimi zapoznaj.

Zobacz też: http://jegoego.pl/zabawy-integracyjne-dla-dzieci-w-szkole-podstawowej/

Nauka przez zabawę

U dzieci najlepszym sposobem nauki, przekazywania i poszerzania wiedzy jest nauka przez zabawę. Dzięki temu dzieci nie odczuwają aż tak bardzo tego, żę muszą się umysłowo skupić i wysilić, a przy zabawie nauka przebiega zwyczajnie przyjemniej i jest łatwiej przyswajana oraz zapamiętywania bardziej dokładnie i długotrwale. Z takim samym myśleniem należy podejść do integrowania dzieci w podstawówce do życia w społeczeństwie. Warto również zaznaczyć, że pierwsze lata podstawówki, jako ten etap wczesnoszkolny, jest najlepszym okresem, aby tego dokonać.

Na czym polega integracja dzieci z podstawówki?

Integracja dzieci polega na tym, aby nauczyć ich życia w społeczeństwie, z innymi ludźmi i z uwzględnieniem zasad, jakie powszechnie panują. Chodzi tutaj w głównej mierze o to, aby dzieci nabyły naturalnych zachowań, które pozwalają swobodnie żyć w społeczeństwie i wśród rówieśników.

Integracja w szkole podstawowej może być trudna

Integrowanie dzieci w podstawówce może być szczególnym wyzwaniem względem dzieci jedynaków, które dotychczas nie obcowały z innymi dziećmi zbyt często. Wynika to zwyczajnie stąd, że nie mają one wyrobionych naturalnych odruchów życia w większej grupie. Z tego względu w klasach może pojawić się sporo konfliktów i sprzeczek. Tutaj kłania się rola nauczycieli – ich odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji, tłumaczenie dzieciom jak należy się zachować i wskazywanie dlaczego pewne zachowanie nie są akceptowalne. Rodzice również odgrywają tutaj bardzo ważną rolę. Powinni wesprzeć nauczycieli w ich decyzji. Wytłumaczyć to samo, co nauczyciele, ale inaczej i ważne jest to, aby tłumaczenia rodzica nie odbiegały od tego, co mówili nauczyciele. Rola dydaktyków, jak i rodziców powinna być taka sama, spójna. Wówczas dziecko w pełni zrozumie i przyswoi zasady integracji ze społeczeństwem.

Przeczytaj też: http://www.brzusiomamy.pl/o-laktacji-przy-urodzeniu-wczesniaka/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here