święta
fot: pixabay.com

Święta Bożego Narodzenia to bardzo wyjątkowy czas w ciągu roku. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na grudzień. Choć drażni nas, że świąteczne ozdoby i produkty pojawiają się w sklepach już w listopadzie, to jednak wszyscy lubimy tę przedświąteczną atmosferę.

Zobacz tez: http://trzypion.pl/rodzinne-swieta/

Zadbaj o świąteczną atmosferę

Nie musimy wraz z początkiem grudnia ubierać juz choinki, ale warto nacieszyć się tym świątecznym klimatem nieco dłużej. W stopniowym przygotowywaniu siebie i swojego otoczenia do świąt pomoże ci kalendarz adwentowy. Niech nie będzie to ta najprostsza wersja, w której dzieci codziennie znajdują łakocie. Jeśli przygotujesz go nieco wcześniej dostarczy rodzinie mnóstwa niezapomnianych chwil i radości. 

Ważne, aby to, co się znajdzie w buciku każdego dnia zbliżało do siebie całą rodzinę. Ułóż na każdy dzień zadanie, które stopniowo będzie was wprowadzać w świąteczna atmosferę. W dni pracujące zaproponuj zajęcia, które nie obciążą was zbytnio czasowo. Wszyscy dobrze wiemy, jak trudno znaleźć czas w środku tygodnia na kolejną rzecz wśród tylu obowiązków. Jeśli zaproponujesz drobne zadanie będzie miało wiekszą szansę powodzenia. Może to być poznanie nowej kolędy czy też zawieszenie świątecznych dekoracji świetlnych. Na weekend zostawcie sobie bardziej czasochłonne zajęcia jak pieczenie i ozdabianie pierniczków. Połącz w tych zadaniach przyjemne i pożyteczne. 

Zaplanuj sprzątanie etapami

Oprócz relaksujących akcentów niech znajdą się tez takie czynności, które chcesz wykonać przed świętami. Możesz zlecić umycie okien czy uprzątniecie rzadko sprzątanych schowków, zakup potrzebnych dekoracji czy pieczenie ciast, które muszą „poleżeć”. Podziel wszystkie te obowiązki na etapy. To co się da zróbcie z wyprzedzeniem. W końcu okna nie musza być myte zaraz przed świętami. Jeśli nie uda się wam wyrobić ze wszystkim wcześniej – lepiej odpuść. Nic tak nie psuje Świąt jak nerwowa atmosfera, ciągłe poganianie i milion rzeczy, które chce się zrobić na już. 

Przeczytaj też: http://www.starovka.pl/rodzinne-wakacje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here