nauka matematyki
fot. pexels.com

Nauka matematyki przez dzieci to często nie lada wyzwanie. Zwłaszcza dla tych, których w ścisłych przedmiotach nie czują się dobrze, za to zdecydowanie lepiej przyswajają wiedzę humanistyczną. Sprawdź, jak skutecznie pomóc swojemu dziecku uczyć się matematyki!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-obliczyc-pierwiastek/ 

Nauka przez zabawę

Są takie dziedziny tego przedmiotu, że warto pracować nad nimi w skupieniu, są jednak też takie, które można przyswoić poprzez zabawę. Warto wykorzystywać tę sposobność i jeśli jest tylko taka możliwość, aby nauczyć malucha lub starsze dziecko konkretnego zagadnienia matematycznego w czasie zabawy – zwyczajnie należy z tego korzystać.

Przede wszystkim dlatego, że nauka przez zabawę jest bardziej przyjemna zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłego. W czasie takiego przyswajania wiedzy można naprawdę sporo się nauczyć, a co najlepsze zapamiętać to na dłużej i bardziej świadomie zakodować w swojej głowie.

Wesprzyj się innymi osobami

Jeśli jako rodzic nie jesteś dobry z matematyki, a np. twoje dziecko zaczyna przerabiać materiał, który dla ciebie staje się trudny i nie masz pewności, czy dobrze go tłumaczysz lub też jeśli kosztuje cię to bardzo dużo czasu i wysiłku, aby go przyswoić – zwyczajnie wesprzyj się innymi. Twoje dziecko może bowiem wyczuć frustrację, jaka towarzyszy ci podczas przyswajania tego materiału lub przekazywania go. Może mieć to ogromny wpływ na jego postrzeganie tego przedmiotu i utrudnić jego naukę, zwłaszcza tych obszarów, które wymagają sporego wysiłku. Wesprzyj się zatem starszym rodzeństwem lub jeśli masz możliwość zapisz dziecko na korepetycje lub jedynie kilka dodatkowych lekcji, dzięki czemu będzie mogło zarówno poznać nowe osoby, jak i nauczyć się ważnych zagadnień matematycznych.

Nie tylko podręczniki szkolne

Porozmawiaj ze swoim dzieckiem i wspólnie wybierzcie, a później zamówcie dodatkowe książki które umożliwiają ćwiczenie matematyki w nieco innym wydaniu niż w podręczniku szkolnym. Możesz umówić się z dzieckiem, że za każdą dobrze uzupełnioną stronę czy zadanie dostanie nagrodę, co z pewnością zmotywuje go do nauki i przyswajania matematyki. Ważne jest, aby właśnie umilić cały ten proces.

Przeczytaj też: https://www.zdrowie.info.pl/emerytura-warto-nia-czekac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here