Jaka karta do wideorejstratora

Na rynku znajdziesz wiele kart, które przyciągają ceną, jednak zanim zdecydujesz się skorzystać z super okazji, przeanalizuj dane techniczne karty. Zadbaj już teraz o bezpieczeństwo Twoich danych.

Rozważając decyzję, jaka karta do wideorejestratora będzie odpowiednia dla Twojego sprzętu, prześledź kilka parametrów.

Jeżeli zakupiłeś kamerę IP, która cechuje się wysokimi rozdzielczościami, nawet do 12 MP, ma technicznie zaawansowaną analizę obrazu, może na przykład rozpoznawać tablice rejestracyjne, nadaje się do tzw. map ciepła oraz sygnalizacji wejścia w zaznaczony teren, tym bardziej wybór właściwej karty jest ważny.

Na co zwrócić uwagę, kiedy zastanawiasz się, jaka karta pamięci do kamery IP będzie odpowiednia?

W przypadku kamer IP, których na rynku jest kilka typów, z różną rozdzielczością, a także rodzajem przetwornika, dostosuj wybór karty do Twoich potrzeb, a przede wszystkim do rodzaju kamery.

Zwykła kompatybilność, współpraca ze sprzętami, może być problematyczna. Po prostu  upewnij się, że wybrany model karty będzie dobry dla Twojego sprzętu. Kolejna rzecz to żywotność karty, która zależy od technologii zapisu. Obecnie wykorzystuje się trzy rodzaje technologii zapisywania danych: TLC, SLC i MLC. Krótko o nich: TLC – Tripple Level Cell – to najsłabsza z trójki, jest przy tym najtańsza, ale najbardziej zawodna. Kolejna to MLC – Multi Level Cell – można ją nazwać standardową, ponieważ używana jest najczęściej, jednocześnie oferuje dobrą jakość przy rozsądnej cenie. SLC – Single Level Cell – to technologia bardzo precyzyjna, wydajna, ale i droga, dlatego decydują się na nią przede wszystkim profesjonaliści.

Dalej decydując, jaka karta pamięci do kamery IP będzie najlepsza dla Twoich potrzeb, przyjrzyj się klasie karty pamięci.

Dla wideorejestratorów tworzących nagrania w rozdzielczości Full HD może być odpowiednia karta pamięci o klasie szybkości Class 10 lub UHS 1.

Jeżeli jesteś zainteresowany przewodową kamerą IP zewnętrzną, weź pod uwagę obudowę kamery. Monitoring na zewnątrz domu czy firmy poddany jest działaniu czynników pogodowych. Oczywiście ważny jest fakt kompatybilności sprzętu z posiadanym routerem.

Wracając do wyboru karty pamięci, sprawdź, jaka jest klasa prędkości zapisu danych odpowiadająca za płynność nagrania.

Pragniesz mieć doskonały zapis, a przy tym być pewnym niezawodności nagrania? Karta pamięci do monitoringu musi być zatem odpowiednio dobrana. To kwestia szybkości nagrania, pojemność karty, a także mechanizmu korekcji błędów.

Wyróżnić można kamery domowe, ukryte, przewodowe oraz bezprzewodowe. Dzięki kamerom IP jesteś w stanie z dowolnego miejsca na Ziemi sprawdzić, co dzieje się na terenie twojej posesji. Przy współpracy z firmą ochroniarską masz możliwość szybkiej reakcji w przypadku np. włamania.

Co więcej, aplikacje do kamer Wi-Fi pozwolą Ci na poruszanie się w przestrzeni w sposób zdalny. Dzięki temu możesz sprawdzać, co dzieje się w określonym miejscu i czasie.

Opowiadając raz jeszcze na pytanie, jaka karta do wideorejestratora, zbadaj nie tylko o klasę pamięci, ale także niezawodność karty i jej kompatybilność z Twoją kamerą.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here