Polowanie na lisy polega na tropieniu, ściganiu oraz zabijaniu lisów rudych. Duża liczba tych drapieżników powoduje, że coraz częściej naruszają spokój gospodarza, zagryzając, chociażby kury. Dlatego też coraz częściej dochodzi do regularnych norowań w celu regulacji tego gatunku.

Najskuteczniejszym sposobem polowania na lisy jest norowanie. Aby powiodło się wiosną w 100%, potrzebne Ci będą sztuczne nory oraz dobre psy myśliwskie. Dlaczego potrzebne będą psy wiosną? Podczas polowania na białej stopie, czyli zimą, tropy są znacznie lepiej widoczne. Nie ma wtedy wątpliwości, czy jesteś w dobry miejscu. Bez śniegu musisz właśnie polegać przede wszystkim na węchu psów oraz swoim doświadczeniu.

Jagdteriery najlepszą rasą psów podczas polowania

Jagdteriery to rasa psów zwana ,,norowcami”. Jest ona najlepsza podczas polowań na lisy. Gdy na danym łowisku jest kilkanaście sztucznych nor, które powstają w celu monitorowania ilości lisów, wystrzelenie kilkudziesięciu lisów podczas jednego polowania jest całkiem realne.

Jak polować na lisy?

Jeżeli niedaleko nory widzisz lisie ślady oraz np. bażancie pióra, wiesz, że za chwilę może dojść do kontaktu pierwszego stopnia. Strzelenie lisa nie należy do najłatwiejszych. Jego susy są niezwykle szybkie. Z łatwosią przeskakuje np. rowy z wodą. Dlatego też nie należy strzelać od razu, tylko pozwolić mu pobiec dalej. Gdy lis wbiegnie do wody, niezastąpione są w tym momencie psy, które potrafią aportować lisa z głębokiej wody.

Niespodzienki podczas polowania

Czasami jest tak, że walka psa i lisa odbywa się mną większej głębokości nory. Wtedy to trzeba ja odkopać. Często pies intensywnie krwawi, dlatego trzeba mu pomóc. Podczas spotkania z lisami psy są nieustępliwe i nieugięte. Bez trudu sprawdzają każdą norę. Jest także inne ryzyko. Gdy pies dostanie się do głębokiego i rozbudowanego połączenia nor, może spędzić tam kilka godzin, A wtedy jest ryzyko, iż napotka borsuki i jenoty, które są bardzo niebezpieczne.

Podsumowanie

Podczas polowania możesz spotkanie opolować nawet 10 nor. Psy oraz Twoja intuicja pozwoli Ci osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Więcej informacji na blogu biura polowań Green-Hunting – https://green-hunting.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here