W najbliższym czasie zamierzasz przeprowadzić się do Niemiec? A może interesuje cię inny kraj? W takim razie warto zabrać się za planowanie już teraz. Musimy jednocześnie zadać sobie jedno ważne pytanie – czy warto przewozić ze sobą meble?

Do Niemiec przeprowadzamy się przede wszystkim w poszukiwaniu lepszej pracy. U naszych zachodnich sąsiadów można zarobić znacznie więcej niż w Polsce, co pozwala na prowadzenie bardziej dostatniego, spokojnego życia. W związku z tym przeprowadzki do Niemiec zdarzają się praktycznie cały czas.

Zorganizowanie przeprowadzki do niemieckich miast i miasteczek nie jest aż tak skomplikowane jak przeprowadzek do dalszych krajów. Dojazd jest dość szybki i łatwy ze względu na dobre połączenia drogowe. Jednak zanim zabierzemy się za organizację przenosin, powinniśmy zadać sobie jedno ważne pytanie – co z meblami?

Zostawić czy przewozić?

Generalnie mamy dwie możliwości – albo zostawimy meble w obecnym lokum lub sprzedamy czy przekażemy je komuś innemu, albo zabierzemy je ze sobą do nowego domu w Niemczech. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, które powinniśmy wziąć pod uwagę.

Przy formułowaniu odpowiedzi powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, a mianowicie: budżet przeprowadzki, sposób przewozu mienia, stan mebli, a także nasze indywidualne potrzeby. Czasami problem rozwiązuje się też sam – nowe lokum jest już w pełni umeblowane i nie trzeba przywozić lub kupować nowych mebli.

Czy meble zawsze opłaca się zabierać z sobą?

Przeprowadzka międzynarodowa, także do pobliskich Niemiec, związana jest z określonymi kosztami. Zależą one przede wszystkim od tego, jakie mienie pragniemy przewieźć. Gdy jest go dużo i jest ono gabarytowe, na przykład mam do czynienia właśnie z meblami, wówczas koszty rosną.

Wobec tego warto przeliczyć, czy warto w ogóle zabierać ze sobą meble do nowego lokum. Może nam się wydawać, że będzie to najbardziej korzystne rozwiązanie – w końcu oszczędzamy i nie musimy kupować nowego kompletu umeblowania. Jednak, wbrew pozorom, taka oszczędność może się nie opłacać. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy meble są już stare, rozpadają się, a transport mógłby sprawić, że będą w jeszcze gorszym stanie. Wówczas ich przewiezienie po prostu staje się nie opłacalne – lepiej, gdy kupimy nowe na miejscu.

Także mebli nie opłaca zabierać się wtedy, gdy ich transport będzie kosztował nas bardzo dużo. Wprawdzie obecnie przeprowadzki do Niemiec nie są bardzo drogie, to jednak wtedy, gdy nie potrzebujemy drogich mebli i wystarczą nam takie z marketu meblowego, wtedy także możemy zrezygnować z ich przewozu i kupić nowe.

Jak bezpiecznie przetransportować meble do innego kraju?

Gdy jednak chcemy przeprowadzić się wraz z umeblowaniem, w takim przypadku będziemy musieli znaleźć odpowiednią metodę na ich przewiezienie. Meble mogą być zarówno przewiezione w całości, jak i również mogą być one zdemontowane, gdy jest to możliwe. Zdemontowane meble zajmują mniej miejsca i są łatwiejsze w transporcie.

Do przewiezienia umeblowania będziemy najczęściej potrzebowali meblowozu lub innego dużego samochodu dostawczego. Możemy wynająć go samodzielnie lub możemy skorzystać z usług profesjonalnych firm przeprowadzkowych – więcej informacji o takich usługach możemy znaleźć na stronie internetowej przeprowadzki-niemcy.pl.

Należy również pamiętać o tym, że meble powinny być odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem na czas przeprowadzki. W zależności od ich konstrukcji i materiałów stosuje się kartony i papiery, folie bąbelkowe, styropiany. Najważniejsze jest zabezpieczenie narożników oraz delikatnych materiałów, na przykład szkła. Wtedy możemy mieć pewność, że meble dojadą do celu najlepszym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here