Czy człowiek rzeczywiście pochodzi od małpy?

Teoria ewolucji Karola Darwina jest wszystkim bardzo dobrze znana, ale w dalszym ciągu nie brakuje osób, które powątpiewają w słuszność i prawdziwość tej teorii. Ostatnio w Warszawie odbyło się bardzo niezwykłe seminarium, które w całości poświęcone zostało właśnie początkom Wszechświata oraz oczywiście różnorodnym teoriom powstania człowieka. Bardzo wielu współczesnych naukowców, z amerykańskim profesorem Cromptonem na czele uważa, że należy stworzyć zupełnie nową teorię ewolucji człowieka, która w całości oparta będzie tylko na pełnej prawdzie.

Profesor Nigel Crompton z Cornerstone University w USA, jest obecnie jednym z najbardziej cenionych specjalistów, który jest gotów podważyć myśl Darwina, wytykając nawet najdrobniejsze błędy jego teoriom. Amerykański badacz na każdym kroku przypomina, że z najnowszych badań bardzo jasno wynika, iż teoria ewolucji, a dokładniej mówiąc rzekome pochodzenia człowieka od małp jest nieprawdziwe. Głównym dowodem potwierdzającym tą tezę jest odkrycie braku możliwości transformacji genomu. Z najnowszych badań naukowych wynika, że w ludzkim genomie znajdują się takie elementy, które uniemożliwiają przekształcenie.

Amerykański naukowiec wyraźnie podkreśla również, że nie można lekceważyć dorobku Darwina, ale należy jednocześnie pamiętać o tym, że obecnie znana teoria ewolucji zawiera bardzo wiele półprawd oraz niedoskonałości. Crompton bardzo często podkreśla również, że nowoczesne badania należy bardzo mocno połączyć z Objawieniem oraz naukami Kościoła.

Podczas seminarium w Warszawie, amerykański naukowiec bardzo często odnosił się do najpopularniejszego elementu teorii Darwina, czyli tezy że człowiek pochodzi od małpy. Głównym dowodem potwierdzającym tą tezę ma być bardzo zbliżona budowa i praktycznie identyczny kod DNA. Jak pokazują jednak najnowsze wyniki badań, podobieństwo wynosi jedynie 86%, a w tej dziedzinie nauki, jest to bardzo duża różnica. Naukowiec udowodnił również, że nie ma obecnie możliwości, aby z genów małp wykształciły się geny ludzkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here